Współpraca ze środowiskiem

Bierzemy udział w bardzo wielu konkursach najczęściej plastycznych należy tu wymienić chociażby ten w którym wygrałyśmy radiomagnetofon za najlepsze logo Towarzystwa Miłośników Jaworza - maskotka "Jaworek" została wybrana spośród wielu innych propozycji.

Maskotkę ," Leśny ludzik" w formie plakietki samoprzylepnej wykonano przy współpracy firmy PORAN w Bielsku -Białej.

Konkursy plastyczne cieszą się wśród naszych przedszkolaków niezwykłym zainteresowaniem dlatego też dzieci zdobyły nagrody również w innych między innymi na temat ochrony środowiska "Matce Ziemi w darze "czy też zdrowego odżywiania. Organizujemy atrakcyjne wycieczki (Pod Groniem, Skansen u Pana Stekli) Przedszkole zorganizowało również Zieloną Szkołę w Ustroniu Morskim.

Prowadzimy otwarte imprezy okolicznościowe m.in. dla Mamy i Taty połączone z Festynem Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka, dla Babci i Dziadka, Jasełka, zabawy Andrzejkowe dla dzieci, Spotkania Opłatkowe z pracownikami Urzędu Gminy; Bale Karnawałowe, Spotkania z Mikołajem, Pożegnania starszaków; Korowody ekologiczne.

Ściśle współpracujemy z Urzędem Gminy w Jaworzu służąc pomocą w organizacji wielu imprez o charakterze kulturalnym i regionalnym jak:
Wrześniowe Dożynki, Jaworzański Wrzesień, Dni Powiatu Bielskiego, Jaworzańska Majówka, pomoc w organizacji wystawy prac świątecznych na Słowacji i wielu innych wynikających z harmonogramu Imprez Urzędu Gminy na dany rok kalendarzowy.

Współpracujemy również z wieloma instytucjami Użyteczności Publicznej takimi jak :
  • Urzędem Pocztowym
  • Bankiem Spółdzielczym
  • Komisariatem Policji
  • Ochotniczą Strażą Pożarną
  • Szkołą Podstawową Nr 1 w Jaworzu
  • Nadleśnictwem w Jaworzu
  • Gminną Biblioteką
  • Szkolną Biblioteką także Multimedialną
Do przedszkola zapraszamy także ciekawych ludzi ; gościł u nas Jacenty Ignatowicz; Józef Broda z Istebnej ; którzy starali się u przedszkolaków rozbudzić miłość do muzyki i folkloru.